Parę słów o pomocy psychologa

Kiedyś wielu z nas wstyd było się przyznać, że korzysta się z pomocy psychologa. Panowało przekonanie, że psycholog = psychiatra i że osoba, która korzysta z takiej pomocy ma zaburzenia psychiczne. Obecnie ten zły stereotyp ulega zmianie jednak wciąż są osoby które wstydzą się , że bierze udział w terapii psychologicznej 

Pomoc psychologa jest w obecnych czasach niezbędna. Żyjemy w szalonym tempie, jesteśmy zawaleni pracą, przemęczeni i często nie radzimy sobie ze swoimi emocjami. Co więcej w wielu krajach Europy i coraz częściej w Polsce wiele osób pracujących w dużych korporacjach  i innych dużych firmach i tego typu miejscach często  źle znoszą napięcie i ciśnienie   i dużą odpowiedzialność jaka łączy się z ich pracą. Korzystają wtedy  z konsultacji psychologa by mieć okazję i możliwość zdystansowania się do otaczającej rzeczywistości.  Dzięki temu osoba taka dba o swoje zdrowie psychiczne, a przy okazji też chroni swoje życie prywatne i dba o to, aby nie przenosić swoich nerwów i stresu związanego z pracą na grunt rodzinny.

W dużych miastach gabinety psychologiczne „pękają w szwach”. Takie gabinety , czy inne specjalistyczne placówki mają bardzo dużo pacjentów. Często są to osoby, które po prostu potrzebują fachowej porady.

Często także boimy się wizyty u psychologa, ponieważ stresujemy się, że będzie to żle i negatywnie odbierane przez nasze otoczenie.  Boimy się opinii społecznej i gdy mamy zły nastrój ratujemy się wszelkiego rodzaju tabletkami na uspokojenie i innymi produktami , które nierzadko mają zły wpływ na nasze organizmy zamiast wybrać się od razu do gabinetu psychologa.

Pogłębiający się zły nastrój może prowadzić do stanów depresyjnych i nerwicowych, które trudniej i niełatwo jest wyleczyć. Wychodzenie z depresji to długotrwały proces.

Nie bójmy się wizyty u psychologa – to nie wstyd. Dbajmy o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *